Králík logo
Králík nadpis

Od návrhu zahrady po realizaci…

        Spousta lidí touží po kousku přírody u svého domu, ale někteří se bohužel bojí svůj sen uskutečnit. Důvodů je spousta. Malá nebo do příkrého svahu umístěná zahrada, na první pohled neúrodná půda, různorodý pozemek i jeho okolí, potřeba plochy pro parkování nebo jen málo informací o možnostech, které jsou dnes k dispozici.

I kdyby to byl jen dvůr nebo malá zahrádka - cítíte-li se v domě dobře, i ten dvůr či malá zahrádka mohou být součástí Vašeho domova a dávat Vám pocit pohody, klidu a soukromí.

     „...prostě jen řekněte co byste chtěli a my Vám povíme, co Vaše zahrada může nabídnout..."

návrhy realizace zahrad

Návrhy zahrad nabízené některými zahradnickými firmami jsou sice zdarma, ale většinou se jedná pouze o předběžnou studii. A pokud firma neví co zahradní architektura v projektové fázi znamená, pak tyto studie postrádají právě originální prvky zahradní architektury, kterými se dosahuje osobitého kouzla.

        Ať už jsou Vaše sny jakékoli, my se budeme snažit o jejich splnění. Pro Váš přehled zde uvádíme alespoň některá stylistická provedení zahrad:

  • Venkovská zahrada - nahodilé tvary, pestré barvy a pro někoho na první pohled ledabyle rostoucí rostliny. Každý den, po celý rok, se Vám zahrada bude měnit před očima. Ať už to budou bílé sněženky, nebo podzimem zbarvené padající listí, tahle zahrada Vám dá vše, co si jen budete přát.
  • Moderní zahrada - v záhonech hrají nemalou roli mulčovací materiály včetně kamenů (štěrky, oblázky), které se potkávají v oblých vlnách. Rostliny jsou cíleně tvarovány, většinou do pravidelných tvarů. Různé doplňky pak doladí celkový dojem ze zahrady, velmi často vycházející z přítomnosti vodní plochy - ať už jezírka, nebo bazénu.
  • Japonská zahrada - zahrada s největší náročností na realizaci i investici, avšak s efektem, který jen těžko zklame. Kombinace pečlivě vybíraných asijských rostlin, dřevěných a kamenných prvků a pokud to je možné, tak i vodních ploch (jezírka, potůčky s přepady…) dají Vaší zahradě naprosto jedinečný výraz. Při nasazení okrasných ryb do Vašeho jezírka pak budete velmi mile překpvapeni jejich  nákloností k Vám - sami si vyzkoušíte jaké to je, když Vám na první pohled plachý tvor jí přímo z ruky třeba kukuřičná zrna.
  • Přírodní (divoká) zahrada - ukazuje zejména rostliny z dané oblasti, a to bez výrazných zásahů architekta. Nepravidelně rozmístěné různorodé květiny a keře jsou protkány vyšlapanými cestičkami, které po okrajích bývají lemovány kameny, nízkými rostlinami a skalničkami.