králík logo
králík nadpis

Zajímavosti a články pro vaše bydlení

Plastová okna jsou dobrou investicí

Plastová okna jsou skutečně velice dobrou a chytrou investicí. Svědčí o tom fakt, že se pro ně rozhodla již spousta lidí. Proč tomu tak je?

Dřevěná eurookna jsou sice krásná, je to prostě dřevo. Ale dřevo vlivem počasí mění svůj tvar a vlastnosti, takže časem začne docházet k únikům tepla z vaší domácnosti a vy tak vytápěním bytu vyhazujete peníze oknem, a to doslova. Plastová okna mnohem lépe těsní a navíc mají vysokou životnost, aniž by měnila tvar. Výměna oken za plastová sice něco stojí (u třípokojového bytu se může cena pohybovat od 35 000 Kč), ale investice se vám začne vracet ihned, jakmile jakoukoli místnost plastovými okny vybavíte. Celá investice se vám vrátí nejpozději do 10 let.

Více...

Aloe vera gel proti bolesti kloubů

V současné době přibývá pacientů i lékařů, kteří zkouší postupy komplementární medicíny. Ta doplňuje klasickou terapii o přírodní léčivé látky, jako jsou vitamíny, antioxidanty, enzymy, bylinné extrakty. Tyto produkty se souhrně označují jako potravinové doplňky (food suplements, Nahrungsmittelzusätze, пищевые добавки).
Pro svůj v rostlinné říši jedinečný obsah biologicky aktivních látek je Aloe vera gel označován za jeden z nejúčinnějších přírodních prostředků.

Více...

Umělé řasy a princip prodlužování řas

Prodlužování řas pomocí umělých vláken je metoda semipermanentního prodloužení. Používá se při ní syntetických řas, které jsou odlehčené a natočené tak, že kopírují přírodní řasy. Aplikují se technikou řasa na řasu, tzn. na každou samostatně.

Umělé řasy jsou k dispozici v různých barvách, délkách, tloušťkách a s různým zakřivením. Díky tomu vzniká nekonečný počet možností. Unikátním výsledkem prodloužení řas je dlouhotrvající a přirozený vzhled, který podtrhuje krásu očí.

Více...